فکس اینترنتی چگونه در زمان و هزینه کسب‌وکارها صرفه‌جویی می‌کند؟

صرفه‌جویی در زمان و هزینه با فکس اینترنتی

تعداد زیادی از افراد، شرکت‌های کوچک و حتی شرکت‌های بزرگ هنوز از طریق ارسال فکس با دستگاه فکس با دیگران در ارتباط هستند. اگر شرکت شما از قبل تصمیم گرفته است که به راه‌حل ارسال فکس مبتنی بر ابر بپردازد، بسیار خوش شانس هستید زیرا ارسال فکس به صورت آنلاین باعث صرفه‌جویی در هزینه و وقت شما می‌شود. اما، اگر شما یا شرکتتان هنوز راه‌حل سنتی را برای ارسال و دریافت فکس ترجیح می‌دهید، این مقاله را بخوانید تا بدانید که چگونه ارسال فکس اینترنتی موجب صرفه‌جویی در هزینه و وقت شما می‌شود و ممکن است نظر خود را تغییر دهید.

پیش‌تر در مورد فکس اینترنتی و ویژگی‌های آن پرداختیم. اما این سرویس چگونه در زمان و هزینه سازمان‌ها صرفه‌جویی می‌کند؟

نیازی به خرید تجهیزاتی مانند کاغذ، جوهر یا تونر نیست.

خوب، این اولین مزیت صرفه‌جویی در هزینه استفاده از سرویس فکس اینترنتی است، زیرا دیگر نیازی به پرداخت هزینه چنین سرویس‌های دوره‌ای و جوهر، تونر، کاغذ یا سایر وسایل موردنیاز فکس نیست.

نیازی به چاپ هر صفحه دریافت شده نیست.

در سرویس فکس سنتی مهم نیست که شما قصد ارسال یا دریافت سندی را دارید، باید نسخه فیزیکی آن سند را چاپ کنید و هیچ کنترلی روی تعداد صفحات ارسال شده به شماره فکس خود ندارید و ممکن است در پایان یک ماه هزاران کاغذ بی‎فایده چاپ کنید. هزینه کاغذ بسیار بالا است و  علاوه بر آن چاپ همه داده‌های ارسالی، اسراف در مصرف کاغذ است. خوب، در راه‌حل فکس آنلاین، شما اسناد را به صورت فایل دیجیتالی دریافت کرده و فقط اسناد مورد نیاز خود را چاپ می‌کنید.

نیازی به ارسال فکس به صورت جداگانه به هر فرد نیست.

اگر نیاز دارید یک سند را به چندین گیرنده ارسال کنید، خدمات فکس آنلاین باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود. برخلاف دستگاه‌های نمابر سنتی، نیازی به ارسال فکس به صورت جداگانه به هر فرد ندارید و فقط باید یک دکمه را بزنید و فکس خود را همزمان به چندین مخاطب ارسال کنید.

برای ارسال و دریافت فکس نیازی به حضور در مکان‌های خاص نیست.

این مورد برای تجار که معمولاً در مسافرت هستند و همیشه در دفتر کار خود نیستند بسیار مفید است. با استفاده از راه‌حل فکس مبتنی بر cloud، در هر زمان می‌توانید از طریق کامپیوتر یا حتی یک دستگاه تلفن همراه به همه فکس‌های خود دسترسی پیدا کنید. در نتیجه در زمان صرفه‌جویی می‌شود و نیازی به رفتن به دفترکار نیست.

نیازی به خرید دستگاه فکس و به‌روزرسانی آن نیست.

هر چقدر هم که برای دستگاه‌های فکس سنتی هزینه کرده باشید، به مرور زمان قدیمی می‌شود و نیاز به جایگزینی و به‌روزرسانی دارد که هزینه‌بر خواهد بود. اما فکس اینترنتی بر بستر ابر بوده و با هر دستگاه متصل به اینترنت قابل دسترسی است. در نتیجه هزینه‌ای جداگانه برای دستگاه فکس پرداخت نخواهید کرد. این موضوع هنگام انتخاب راه‌حل سنتی ارسال فکس، امری اجتناب‌ناپذیر است.

شماره اختصاصی شما همیشه همراه شماست.

دستگاه فکس سنتی قابلیت جابجایی ندارد و فقط از طریق شماره تلفن ثابت می‌توانید به فکس خود دسترسی داشته باشید. به عبارت دیگر، هر زمان که دستگاه فکس شما به خط تلفن شما متصل باشد، فقط می‌توانید فکس را بر روی شماره فکس اختصاصی خود دریافت کنید. اما در راه‌حل فکس اینترنتی، پس از خریداری یک شماره فکس اختصاصی ابری، این شماره همیشه با شما خواهد بود و از طریق هر کامپیوتر یا دستگاه تلفن همراه قابل دسترسی است.

این‌ تنها چند مورد از مزایای فکس آنلاین بود که در هزینه و وقت شما صرفه‌جویی می‌کند. شما به راحتی می‌توانید با خرید یک تلفن ثابت ابری از سرویس فکس اینترنتی در کنار سایر امکانات و مزایای تلفن ابری بهره‌مند شوید. تلفن ابری نکسفون پرو به تجهیزات و سرور نیازی ندارد و می‌توانید با کمترین هزینه یک تلفن ثابت سازمانی خریداری کنید که با پنل تحت وب و اپلیکیشن موبایل قابل‌دسترسی است. مالکیت این خطوط دائمی بوده و در صورت جابجایی دفتر به هر نقطه‌ای از کشور، قابل استفاده است.

از امکانات این تلفن ابری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تلفن گویا و صف تماس
  • فکس آنلاین
  • صندوق صوتی
  • انتقال تماس
  • امکان تعریف روز و ساعات کاری
  • سیستم گزارش‌گیری تماس‌ها
  • امکان ضبط و دانلود مکالمات
  • تخصیص داخلی به تعداد کارمندان
  • و …

تمامی این امکانات فرصتی را برای صاحبان کسب‌وکار فراهم می‌آورد تا با صرف کمترین هزینه، تمامی نیازهای ارتباطی خود را برطرف کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این سرویس، فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *