کنفرانس صوتی تلفنی در سیستم VoIP چگونه عمل می کند و چه کاربردی دارد؟

کنفرانس تلفنی نکسفون

سیستم­‌های تلفن ابری از پروتکل Voice over Internet (VoIP) برای برقراری تماس­‌های تلفنی از طریق اینترنت استفاده می­‌کنند. یکی از ویژگی‌­های خدمات تلفن سازمانی در فضای ابری تماس کنفرانسی است به طوریکه در حال حاضر تماس کنفرانسی به یکی از اصلی­‌ترین ویژگی‌های سیستم‌­های تلفنی مدرن تجاری تبدیل شده است.

تماس کنفرانسی یک تماس تلفنی ویژه با چند شرکت‌کننده است که از طریق پنل تماس کنفرانس به طور یکپارچه به یکدیگر متصل می‌­شوند. خدمات کنفرانس صوتی را می­‌توان به صورت برنامه­‌ریزی‌شده یا بدون رزرو با کمک اپراتور انجام داد. در ضمن با استفاده از فناوری Voice over Internet Protocol (VoIP)، تماس‌گیرندگان می­‌توانند با تلفن­ همراه، تلفن ثابت یا رایانه خود جلسه‌­ای را تشکیل دهند.

چرا کنفرانس صوتی برای مشاغل مفید هستند؟

قبل از سرمایه­‌گذاری و روی آوردن به این نوع فناوری، شرکت­ها باید کاملاً درک کنند که VOIP  چیست و چگونه می­‌تواند برای تجارت آن­ها سودمند باشد. از آنجایی که قابلیت اطمینان در مورد یک تجارت و توانایی آن برای ارتباط با کارمندان و سایر مشاغل بسیار مهم است، به­‌همین خاطر مشاغل با سرعت، تلفن­‌های ثابت سنتی خود را حذف و تلفن­‌های ثابت ابری را جایگزین می‌کنند تا بتوانند با همکاران و مشتریان خود راحت­‌تر در ارتباط باشند.

همان­طور که می‌دانید جلسات حضوری به زمان، مکان و هزینه نیاز دارد و کنفرانس صوتی یک روش عالی است تا مشتریان بتوانند به­‌راحتی در عرض چند دقیقه یک جلسه صوتی بدون نیاز به مکان و هزینه تشکیل دهند و از تماس‌های خارجی مانند مشتریان، تأمین کنندگان یا تماس داخلی مانند همکاران، مدیران و … دعوت کنند، روی خط قرار بگیرند تا مشکلات را حل کنند و در مورد پروژه‌­‌‌ها بحث کنند.

نحوه تنظیم کنفرانس صوتی تلفنی در تلفن ابری نکسفون

سیستم­‌های تلفنی VoIP برای هر نوع مشاغلی که به اینترنت دسترسی دارند مناسب هستند. به عنوان مثال بسیاری از دانشگاه­‌ها به سیستم‌­های VoIP روی آورده‌­اند. مشاغلی که به طور مکرر با مشتریان و مشاغل دیگر در سراسر کشور یا سراسر جهان تماس می­‌گیرند، ممکن است به دلیل صرفه‌جویی در هزینه­‌های مرتبط با آن­‌ها، از این سیستم‌­ها استفاده کنند.

در همین راستا رسپینا توانسته تا با ارائه خدمات نکسفون به مشتریان، کمک شگرفی به کسب­‌و­کار مشتریان خود کند. ارائه  کنفرانس صوتی در خدمات نکسفون باعث کاهش هزینه‌­های کلی می­شود که خود یکی از مزایای اصلی استفاده از سرویس نکسفون در مقابل تلفن‌های سنتی است. همچنین ویژگی‌های اضافی خدمات کنفرانس صوتی در نکسفون شامل گزینه‌هایی برای ضبط تماس‌های کنفرانس صوتی، پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان است.

از آنجایی که خدمات نکسفون در دو نوع پرو و پرایم قابل ارائه است به همین جهت تعداد افرادی که امکان حضور در کنفرانس صوتی را در این خدمات دارند، بسته به نوع نکسفون می‌تواند متفاوت باشد.

در سرویس‌­های مربوط به نکسفون پرو میتوان با گرفتن شماره *8 حداکثر سه نفر را برای کنفرانس صوتی روی خط بیاوریم. با تماس سه طرفه، شما به صورت دستی با هر یک از شرکت­‌کنندگان تماس می­‌گیرید تا آنها را به یک تماس اضافه کنید. تماس­‌ها از طریق سیستم تلفنی مستقیماً به تلفن میزبان متصل می­‌شوند. در تلفن‌­های سیسکو شخص اول این امکان را دارد تا با گزینه‌ای با نام Conference نفر دوم را با گرفتن شماره تماس آن که می­‌تواند داخلی همکاران، شماره ثابت یا شماره همراه کاربران باشد، با زدن گزینه Join به این جلسه ملحق نماید و نفر بعدی هم با همین روش به جلسه اضافه گردد. اما در صورتی که سرویس مشترکین نکسفون پرایم باشد  با توجه به اینکه سرور سمت مشترک می‌­باشد و  دسترسی­‌های مربوطه را خود آنها تنظیم می‌­کنند، می‌توانند بیشتر از سه نفر امکان کنفرانس تلفنی را طبق توضیحات بالا داشته باشند.

مزایای کنفرانس صوتی تلفنی در نکسفون عبارتند از: 

  • امکان برقراری کنفرانس تلفنی بین چندین نفر
  • قابلیت ضبط تماس در کنفرانس تلفنی در نکسفون
  • کیفیت صدای بالا در کنفرانس تلفنی نکسفون
  • حداقل زمان لازم برای ایجاد تماس کنفرانسی با دیگران
  • هزینه بسیار کم استفاده از نکسفون

همچنین نرخ مکالمه با نکسفون در جدول ذیل آمده است. در کنار این امر هزینه تماس و کنفرانس داخل شبکه‌­ای نکسفون با نکسفون نیز رایگان محاسبه می‌شود. در کنار این‌ها کلیه کنفرانس‌های صوتی تلفنی بین شعب و دفاتر مختلف یک کسب‌وکار و از داخل سازمان با نیروهای دورکار در سراسر کشور رایگان است، که این موضوع نیز بسیاری از هزینه‌های تلفن سازمان را کاهش خواهد داد.

تعرفه نکسفون

برای کسب اطلاعات بیشتر از سرویس نکسفون پرو و تعرفه آن، فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *