شماره تلفن مجازی چیست و چه مزایایی دارد؟

تلفن مجازی چیست و چه مزایایی دارد؟

شما به عنوان یک کارآفرین وقت و تلاش  زیادی را صرف شناساندن و زنده نگهداشتن کسب‌وکار و محصول خود می‌کنید. در نتیجه استفاده از ابزارهای مناسب برای شروع کار، از مهم‌ترین فاکتورها در موفقیت کسب‌وکار شما است. یکی از این ابزارها خطوط تلفن و راه‌های ارتباط با مشتریان است.

جهان در حال پیشرفت است و تکنولوژی با سرعت بالایی درحال تغییر است. بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ به جای استفاده از خطوط تلفن سنتی، از فناوری جدید تلفن مجازی برای ارتباط با کارمندان و مشتریان استفاده می‌کنند. استفاده از تلفن مجازی به شما این امکان را می‌دهد تا بدون محدودیت مکانی و جغرافیایی بتوانید از خط تلفن خود استفاده کنید.

شماره تلفن مجازی چیست؟

شماره مجازی یک شماره تلفن بدون خط تلفن مستقیم است. سیستم‌های تلفن شما در زیرساخت های‌تلفن همراه شما مستقر می‌شوند. نرم‌افزار در حال حذف تلفن‌های رومیزی، سخت‌افزار، سیم و تمام منابع IT است که قبلاً برای سرویس‌دهی به سیستم تلفن اداری موردنیاز بود.

شماره تلفن‌ مجازی بخش جدایی‌ناپذیر از سیستم‌های تلفن ابری است که از طریق اینترنت برای ارتباطات جهانی مورد‌استفاده قرار می گیرد. شماره تلفن‌های مجازی برای همه کشورهای جهان در دسترس هستند، در نتیجه هر کاربری از هر کشوری می‌تواند با کشورهای دیگر در ارتباط باشد. شماره تلفن مجازی بهترین انتخاب برای شرکت‌هایی است که مشتریان آن‌ها در نقاط مختلف جهان سکونت دارند.

مزایای شماره تلفن مجازی

از مهم‌ترین مزایای این فناوری می‌توان به این مورد اشاره کرد که برخلاف تلفن‌های ثابت مخابرات که برای استفاده نیاز به خط تلفن و همچنین حضور فیزیکی در دفتر کار دارید، با انتخاب شماره تلفن مجازی می‌توانید در هر جایی‌که هستید تماس‌ها را بر روی تلفن همراهتان دریافت کنید.

به عبارت دیگر این تکنولوژی محدودیت مکانی ندارد و حتی اگر به‌طور دورکار کار می‌کنید یا مکان خود را تغییر دهید، هیچ تماسی را از دست نخواهید داد و این شماره برای کسب‌وکار شما فعال خواهد ماند. علاوه بر این مزایا شما می‌توانید همانطور که در مقاله قبلی توضیح داده شد، امنیت اطلاعات و داده‌های مشتریان را حفظ نمایید.

سرشماره این تلفن مجازی مانند تلفن ثابت است که نسبت به شماره تلفن همراه، به کسب‌وکار شما اعتبار می‌بخشد. به علاوه هزینه تماس تلفن مجازی به‌صرفه‌تر است و چون بر بستر اینترنت کار می‌کند، امکاناتی بیشتر از تماس تلفنی مانند فکس اینترنتی، منشی تلفنی، مرکز تماس، ضبط تماس و تلفن گویا را برای شما فراهم می‌کند.

تلفن ابری نکسفون

راه‌اندازی این سیستم بسیار سریع و آسان است و نیازی به سخت‌افزارهای پیشرفته و گرانقیمت نیست. هرگونه پیام یا تماسی که با استفاده از خط تلفن مجازی خود به مشتریان ارسال شود، با شماره اداری شما خواهد بود و شماره شخصی شما پنهان خواهد ماند.

یک سیستم تلفن مجازی به شما کمک می‌کند تا با تیم خود و همچنین مشتریان خود در هر گوشه از جهان با نرخ مقرون به‌صرفه‌ای ارتباط و همکاری داشته باشید. بعلاوه یک حضور محلی به تجارت شما می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا در هر جایی‌که مشتری بالقوه دارید، اعتبار کسب‌وکار خود را افزایش دهید.

این سیستم ارتباطی مبتنی بر اینترنت است و با داشتن یک اینترنت پرسرعت می‌توانید مکالماتی با بالاترین کیفیت و بدون قطعی با مشتریان و همکاران خود داشته باشید.

در چه جاهایی می‌توان از شماره تلفن مجازی استفاده کرد؟

همانطور که گفتیم این سیستم برای کسب‌وکارهایی که در نقاط مختلفی از جهان شعبه دارند و یا مشتریانی در سراسر دنیا دارند، انتخاب مناسبی است. همچنین استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک نیز که امکان اجازه دفتر و خرید تجهیزات را ندارند، بهترین گزینه است.

اگر کسب‌وکار شما به‌گونه‌ای است که تعدادی یا همه‌ی کارمندان شما به صورت دورکار (فریلنسر) مشغول به کار هستند، بهتر است از سیستم‎های تلفن ابری استفاده کنید. نکسفون سیستم تلفن بر پایه اینترنت را با نام نکسفون پرو در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به‌راحتی بتوانند از هرجایی که هستند با تلفن همراه و پنل وب، تماس‌های اداری برقرار کنند.

برخی از سازمان‌ها از شماره تلفن‌های مجازی محلی به دلایل مختلف تبلیغاتی در کانال‌های متنوع استفاده می‌کنند. تلفن مجازی این امکان را به شما می‌دهد تا از ترافیک ایجاد‌شده از منابع مختلف مانند Google AdWords ، Facebook و غیره کسب‌وکار خود را پیگیری کنید.

کارآفرینان و کسب‌وکارهای کوچک لازم است کارهایی مانند پیدا کردن مخاطبان خود، عرضه محصولات خودشان به بازار، متقاعد ساختن مشتری بالقوه خود و موارد دیگر را انجام بدهند. در بعضی مواقع، از تعداد زیاد تماس‌های ورودی ممکن است برای این افراد آزار دهنده باشد، در نتیجه ممکن است شماره تلفن خود را خصوصی نگه دارند تا تماس‌ها با خط شخصی آن‌ها صورت نگیرد. در چنین شرایطی، شماره تلفن مجازی می تواند کمک بسیاری به این کسب‌وکارها بکند.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *